2019 m. rugpjūčio 31 d. 20.30 val. Pirmosios Melnragės paplūdimyje (prie gelbėjimo stoties) – „Senovinė ugnies naktis“.

Dalyvauja:
Klaipėdos kultūros centro „Žvejų rūmai“ mišrus choras „Cantare“,
meno vadovas Artūras Dambrauskas, chormeisteris ir dirigentas Ramūnas Baršauskas,
Klaipėdos kultūros centro „Žvejų rūmai“ tautinių šokių kolektyvas „Vėtra“,
Klaipėdos kultūros centro „Žvejų rūmai“ jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Žilvinas“,
Klaipėdos etnokultūros centro folkloro kolektyvai „Alka“ ir „Kuršių ainiai“. 


„Senovinė ugnies naktis“ – paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai laužai per daugelį metų tapo tradicija daugelyje Baltijos jūros pakrantės šalių. „Senovinės ugnies nakties“ iniciatyva gimė 1992 m. Suomijoje, kuomet šalis šventė nepriklausomybės 75-metį. Iniciatyvos idėja kilo prisimenant istorijos metraščiuose aprašytą unikalią Baltijos jūros pakrantės apsaugos ir perspėjimo nuo pavojaus laužų sistemą, kuri mena vikingų laikus. Istoriniai šaltiniai liudija, kad kiekviena pajūrio bendruomenė turėjo įsipareigoti prisidėti prie apsaugos sistemos ir esant reikalui uždegti perspėjimo laužus, įspėti kaimynus apie gresiantį pavojų. Už susitarimo nesilaikymą buvo galima sulaukti griežtų bausmių.
Palaipsniui prie šio projekto prisijungė ne tik kitos Baltijos šalys, bet ir tos, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės. Šventės metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – poezijos, folkloro, tradicinių šokių vakarai, kuriuose aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės ir svečiai.
Iniciatyvos organizatoriai ir partneriai Lietuvoje – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Pajūrio regioninio parko direkcija, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Šilutės savivaldybių, Rusnės ir Kintų miestelių vietos bendruomenės, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“.
Šiemet prisiminsime visus, kurie prieš 30 metų įsiliejo Baltijos kelio vienybės bangą ir prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Visos renginių vietos
www.lietuva.lt