Kauno „Saulės“ gimnazijos mišrus jaunimo choras „Akordas“
meno vadovė ir dirigentė Jovita Kulakauskienė

2013 m. pavasarį savo veiklą pradėjęs kolektyvas buvo vadinamas studija „Akordas“. Tai buvo mišrus ansamblis, dalyvaujantis ne tik gimnazijos, bet ir miesto renginiuose. Entuziastingi, atsakingi ir iššūkių nestokojantys sauliokai, vis dažniau į repeticijas atsivesdami dar po vieną draugą, studiją „pavertė“ choru: nuo 2015 m. rugsėjo studija tapo Kauno „Saulės“ gimnazijos mišriu jaunimo choru „Akordas“.

2016 m. choras, dalyvaudamas Kauno miesto ir rajono moksleivių dainų konkurse, skirtame Lietuvos kariuomenės dienai paminėti, pelnė 2-ojo laipsnio diplomą, o 2018 m. laimėjo Grand Prix.

2019 m. VI vaikų ir jaunimo festivalyje - konkurse „Mes Lietuvos vaikai“ pelnė 1ojo laipsnio diplomą.

Choras aktyviai dalyvauja miesto ir šalies dainų šventėse: Lietuvos moksleivių dainų šventėje „Tu mums viena“ (2016 m.), Kauno moksleivių dainų šventėje (2017 m.), Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos“ (2018 m.), Kauno dainų ir šokių šventėje „Lietuva brangi“ (2019 m.).

2020 – 2021 m. choras, priimdamas pandemijos iššūkius, dalyvavo virtualiuose projektuose, į kuriuos sukvietė ir choro ALUMNUS.

Choro repertuare skamba pačios įvairiausios dainos: lietuviškos sutartinės, išplėtotos, harmonizuotos liaudies dainos, užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai. Choro dainininkai kasmet atlieka pagrindinius vaidmenis jau tradicija tapusiuose gimnazijos miuzikluose.

Visos repeticijos, koncertai, konkursai, muzikos ir kultūros projektai bei dainų šventės sutinkamos su šūkiu „Kam mums gyvenimas, kai turim AKORDĄ“.