„„Jaunystės“ dainos skamba ir skambės“

KTU akademinis choras „Jaunystė“ – tai vienas seniausių, tradicijomis ir gilia istorija apipintų chorų visoje Lietuvoje. Choras už kelerių metų švęs savo 100-mečio jubiliejų. Beveik tris dešimtmečius choro meno vadovė ir dirigentė yra Danguolė Beinarytė.

Per visą savo gyvavimo laikotarpį choras pelnė daugybę apdovanojimų, yra „Aukso Paukštės“ nominantas, dalyvavo įvairiuose konkursuose, festivaliuose bei koncertuose, yra nuolatinis Dainų švenčių bei tarptautinio „Gaudeamus“ festivalio dalyvis.

2022 m. choraui „Jaunystė“ buvo ypatingai reikšmingi, – jis tapo „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”renginių dalimi. Čia choro dainininkai atliko vergų choro vaidmenį G. Verdi operoje „Nabukas“, o uždarymo koncerte – Zitos Bružaitės sukurtą baletoriją, kur choro balsų klausėsi visa Europa. Taip pat „Kaunas – Europos kultūros sostinės“ organizatorių iniciatyva, choras „Jaunystė“ išleido vinilinę plokštelę, kurioje skamba Vidmanto Bartulio istorijų choro cantata „Ramybės, ramybės…“. Tais pačiais metais choras „Jaunystė“ kartu su Linu Adomaičiu dalyvavo jo koncertiniame ture „Šviesa spindės tamsoje“ Klaipėdos „Švyturio“ ir Kauno „Žalgirio“ arenose. Choras „Jaunystė“ yra dainavęs kartu su Lietuvos ir pasaulinio garso atlikėjais, tokiais kaip Sarah Brightman, Mantas Jankavičius, Vidas Bareikis ir kt.

2023 metais choro „Jaunystė“ pagrindinis dėmesys buvo sutelktas pasiruošimui Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursui 2023. Suaugusiųjų chorų konkurse po pirmo turo chorui atiteko I-o laipsnio diplomas, II-ame ture suteikta aukščiausia choro kategorija, o choro meno vadovė ir dirigentė Danguolė Beinarytė paskelbta geriausia konkurso dirigente. Choras taip pat nepraleido progos sudalyvauti Šiaurės Lietuvos chorų festivalyje bei kartu su atlikėju Linu Adomaičiu pasirodė akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ baigiamajame koncerte.

Choro „Jaunystė“ nariai susitinka ne tik repeticijų metu, bet turi ir gilias švenčių bei laisvalaikio leidimo drauge tradicijas, kurios tęsiasi jau daugybę metų. Chore ne tik susipažįstama, gimsta ilgus metus trunkančios draugystės, bet ir sukuriamos šeimos, kurios vėliau jau kartu su vaikais atvyksta į choro organizuojamus tradicinius renginius.

Choro meno vadovė ir dirigentė Danguolė Beinarytė
Chormeisterė Marija Beinarytė-Kisieliauskienė


Sekite choro naujienas: