Latvijos universiteto Fizikos, matematikos ir optometrijos fakulteto mišrus choras „Aura“ savo veiklą pradėjo 2004 m. kaip Rygos centro humanitarinės vidurinės mokyklos mokytojų choras. Meno vadovo ir dirigento Edgaro Vitolo entuziazmo, choro narių santarvės ir sunkaus darbo dėka choras „Aura“ sparčiai auga – choro dainininkai savo meninę ir muzikinę kokybę ne kartą įrodė įvairiuose vietiniuose ir tarptautiniuose konkursuose ir koncertiniuose projektuose. Šiuo metu chore „Aura“ muzikuoja apie 70 dainininkų iš visos Latvijos. Choro vokalo mokytoja – Inga Lisovska, chormeisteris – Emīls Rusovs.

Choro „Aura“ repertuare – latvių liaudies dainos, latvių ir kitų tautų klasika, šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, taip pat sakralinė muzika. Per savo gyvavimo laikotarpį choras dalyvavo visose Latvijos dainų ir šokių šventėse. 2018 m. „Dainų karuose“ choras pirmą kartą pateko į geriausių Latvijos mėgėjų chorų dešimtuką. Choras „Aura“ taip pat yra Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalio „Gaudeamus“ dalyvis.

Choras „Aura“ džiaugiasi galėdamas bendradarbiauti su įvairiais akademinės ir populiariosios muzikos profesionalais, pavyzdžiui, solistais Daumanta Kalniņa ir Anci Krauzi bei kompozitorėmis Ilzi Arni ir maestro Raimondu Paulu. Taip pat choras „Aura“ yra ne kartą sėkmingai dalyvavęs tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip 8-oji Pasaulio chorų olimpiada ir III Europos chorų olimpiada, vykusios Rygoje. Choras dalyvavo kituose konkursuose Vokietijoje, Austrijoje, Maltoje, Čekijoje ir Ispanijoje, kuriuose buvo įvertintas specialiais prizais bei aukso diplomais.

Kolektyvas mielai priima ir įvairius kūrybinius iššūkius, pavyzdžiui, kviečiamas koncertuoti muzikos festivalyje „Laba daba“ bei dalyvauja projektuose kaip šokėjai.

Patys choristai, kalbėdami apie savo chorą, teigia, kad tai „turbūt geriausias choras pasaulyje“. Per daugiau nei dešimt gyvavimo metų susiformavo choro tradicijos – kasmetinės choro stovyklos įvairiuose Latvijos miesteliuose, gimtadienių, jubiliejų bei Kalėdų ir kitos bendros šventės, taip pat bendri aktyvaus poilsio renginiai.

Tačiau pirmiausia gerai kartu atliktas darbas – dainavimas chore, nes kiekvienas „Auros“ dainininkas žino, kad antradienio ir trečiadienio vakarus reikėtų skirti repeticijoms. Dirbant rimtai, o ir lengvai pajuokaujant – tokioje atmosferoje, net ir po visiškai pilkos kasdienybės galima gauti gerą energijos užtaisą sekantiems savaitės darbams!

Choro meno vadovas ir dirigentas Edgars Vitols
Vokalo pedagogė Inga Lisovska
Chormeisteris Emīls Rusovs  


Sekite choro naujienas: