Choras įkurtas 1935 metais, Klaipėdoje. Nuo 1994 m. kolektyvui pradėjo vadovauti prof. Kastytis Barisas, dirbęs chormeisteriu nuo 1981 m. Akademiniame chore dainuoja apie 50 įvairių specialybių studentų ir absolventų. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu bei koncertinio repertuaro įvairove.

Choras „Ave vita“ – respublikinių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, festivalių ir konkursų dalyvis, daugelio tarptautinių konkursų, vykusių Darmstadt (Vokietija), Heythuysen (Olandija), Valetta (Malta), Montreux ir Neuchatel (Šveicarija), Athens (Graikija), Cantonigros (Ispanija), Neerpelt (Belgija), Veldhoven (Olandija), Ancara (Turkija), Olomouc (Čekija) ir kt. laimėtojas. Sėkmingai dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose ir koncertuose JAV, Meksika, Italijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Ispanijoje, Graikijoje ir kt.

Meno kolektyvas per metus surengia apie 50 koncertų universitetuose, mokyklose, bažnyčiose, koncertų salėse. 2023 m. vykusiame Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse choras pateko į geriausių Lietuvos chorų dešimtuką. 2022 m. choras gavo „Aukso paukštės“ apdovanojimą „Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas“. Tai jau antra „Aukso paukštės“ nominacija, nes pirmoji „Tarptautinio spindesio žvaigždė“ buvo skirta 2002 m. dėl choro tarptautinio aktyvumo. 2022 m. XXII Tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų konkurse gavo 2 vietos, 1 laipsnio diplomą ir specialų Lietuvos chorų sąjungos prizą už vertingiausią konkursinę programą. XI aukštųjų mokyklų chorų konkurse – festivalyje „Juventus 2019“ užėmė II-ąją vietą.

Mišraus choro „Ave vita“ atliekami kūriniai įrašyti garso kasetėje (1996) bei kompaktinėmis plokštelėmis (2000, 2004, 2010, 2014, 2015, 2016).

Choro meno vadovas ir dirigentas prof. Kastytis Barisas
Chormeisterė Lina Jaskevičienė
Koncertmeisteris Rimvydas Mitkus 


Sekite choro naujienas: