Vytauto Didžiojo universiteto žemės ūkio akademijos studentų mišrus choras „Daina“ įkurtas 1922 m. profesoriaus Viktoro Ruokio iniciatyva. „Daina“ – seniausias choras Lietuvoje, atšventęs savo šimtąjį veiklos jubiliejų. 100 metų istorija – nemažas laiko tarpsnis ir žmonių, ir kolektyvo gyvenime. Tai ilgas sėkmės ir rūpesčių, nusivylimų ir džiaugsmų istorinis etapas. Kolektyvas, vadovaujamas iškilių bei atsidavusių chorvedžių nesustabdė savo veiklos net karo metu, vykstant įvairioms politinėms pertvarkoms, dalyvavo visose Lietuvos ir studentų dainų šventėse.

Taurus paprastumas ir ramus didingumas, chorą lydi kiekvienoje dainoje. Gebėjimas kurti tradicijas ir jas tęsti, klasikiniai kūriniai repertuare, aukšta chorinė kultūra – skiriamieji šio choro bruožai. Choro repertuare kelios dešimtys kūrinių nuo renesanso iki šių dienų. Tradiciniai festivaliai, nacionalinės ir tarptautinės studentų dainų šventės, įvairūs teminiai bei iškilmių koncertai verčia kolektyvą nuolat atnaujinti repertuarą. Išleistos trys kompaktinės plokštelės, kuriose tik maža dalis choro atliktų kūrinių.

Tęsdama intensyvų chorinį gyvenimą Lietuvoje, triskart J. Naujalio konkurso laureatė „Daina“, sėkmingai integravosi ir į pasaulinę kultūrą. Tai liudija kolektyvo dalyvavimas prestižiniuose festivaliuose, nacionalinės chorinės kultūros pristatymas įvairiuose tarptautiniuose forumuose, projektuose. Dalyvauta XIV tarptautiniame festivalyje „Nuova Europa“ Bolonijoje, kur buvo atlikta A. Dvoržako „Stabat Mater“, o Pozananėje - tarptautiniame VII chorų festivalyje ,,Universitas Cantat“ - atlikome P. Lukaševskio II simfoniją „Festinemus amare homines“. Lenkijoje, Italijoje, Portugalijoje, kitose šalyse atlikome ir lietuvišką programą, kuriai visada skiriame didžiausią dėmesį.

„Daina“ – ne tik choras, tai kolektyvas, kurio pati veiklos specifika ugdo, formuoja pilnavertę asmenybę, jautrią, protaujančią ir filosofuojančią. Nuo 1992 m. chorui vadovauja Ramunė Navickienė.

Choro meno vadovė ir dirigentė Ramūnė Navickienė


Sekite choro naujienas: