Choras Vilniaus universiteto Kauno fakulteto mrrginų choras ,,Veni gaudere“ įkurtas 2006 m. vadovės Adelės Mikalkėnienės iniciatyva. Pavadinimo reikšmė ,,Veni gaudere“ (lot.) reiškia ,,atėjome džiaugtis“. Taip galima atsiliepti apie chore dainuojančias merginas!
,,Veni gaudere“ rengia pasirodymus tarptautiniuose festivaliuose, koncertuoja Lietuvoje, yra įvertintas ne viename tarptautiniame konkurse: 2011 m. ir 2015 m. tarptautiniame konkurse „Kaunas Cantat“ choras yra pelnęs Aukso diplomus, 2016 m. tarptautiniame S. Šimkaus konkurse – I laipsnio diplomą ir III vietą lygių balsų kategorijoje. 2017 m. tarptautiniame konkurse ,,Canco Mediterrania“ (Ispanijoje) laimėjo aukso diplomus dvejose kategorijose: sakralinės ir folklorinės muzikos, o taip pat – konkurso Grand Prix!
Šiais metais VENI GAUDERE grupė konkurse CANTU GAUDEAMUS (Lenkijoje) apdovanota Aukso diplomu ir Specialiuoju žiuri prizu už unikalią garso kultūrą.
Choro “Veni Gaudere” repertuarą sudaro daugiausia šiuolaikiniai lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, liaudies dainų plėtotės. Choras nuo pat veiklos pradžios puoselėja a cappella žanrą (be instrumentų pritarimo) ir savo pasirodymuose kviečia klausytojus pajusti grynų balsų skambėjimo grožį.

Choro vadovė – Adelė Mikalkėnienė 

Sekite choro naujienas: