Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ vienija apie 40 universiteto studenčių ir absolvenčių iš įvairių Vilniaus universiteto fakultetų, todėl šis kolektyvas yra nuolat besikeičiantis bei visuomet jaunas. Choras puoselėja chorinės kultūros tradicijas savo universitete, supažindina studentus bei klausytojus su įvairių epochų bei stilių muzika, grindžia platesnį meno kultūros suvokimą ruošdamas įvairius muzikinius projektus, dalyvaudamas festivaliuose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje.
Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ – vienas žymiausių moterų chorų Lietuvoje, savo veiklą pradėjęs 1980 metais. Nuo 1981 m. choro meno vadovė bei dirigentė yra Rasa Gelgotienė. Jau 1985 m. kolektyvas buvo apdovanotas geriausiu Lietuvos moterų chorų diplomu. Choras yra daugkartinis prestižinio Stasio Šimkaus tarptautinio chorų konkurso laureatas. Chorui įteiktas „Aukso paukštės“ – aukščiausio Lietuvos mėgėjų meno apdovanojimas „Tarptautinio spindesio žvaigždės“ nominacijoje. 2013 m. merginų choras pripažintas geriausiu moterų choru Lietuvoje.
Ne kartą ,,Virgo” choras apdovanotas ir užsienyje – Neuchatel (Šveicarija), Cantonigros (Ispanija), Middlesbrough (Anglija) ir kituose konkursuose. Iš viso kolektyvas yra laimėjęs per 20 tarptautinių konkursų, naujausi jų - 2016 m. studentų chorų forume „Paparac Kvetka“ Minske (Baltarusija) pelnė geriausio choro apdovanojimą, o choro meno vadovė Rasa Gelgotienė buvo įvertinta geriausio dirigento apdovanojimu. 2016 m. tarptautiniame chorų konkurse „Cantu Gaudeamus“ (Lenkija) merginų choras „Virgo“ pelnė aukso medalį.
Choras nuolat rengia koncertus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Savo programą choras yra pristatęs daugiau nei 20 šalių. Koncertai surengti JAV ir Kanadoje, pasirodymai Kuboje, Brazilijoje, taip pat Argentinoje, Meksikoje. „Virgo“ yra koncertavęs tokiose garsiose koncertų salėse kaip Šv. Cecilijos akademija Romoje, M. Glinkos kapela Sankt Peterburge, I. Stravinskio auditorija Montrė, Montserato vienuolynas Katalonijoje, „Palau de la Musica” Valensijoje, Tokijo olimpinio centro koncertų salė, Juiz de Fora teatre Brazilijoje. 2017 m. choras koncertavo valstybiniame istorijos muziejuje bei P. Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje. Tais pačiais metais, Lietuvos šimtmečio proga, koncertavo Lugano mieste Šveicarijoje ir pagerbė ten gyvenusius Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus.
Merginų kolektyvas aktyvus įvairių kultūros projektų dalyvis – tai ,,Chorų eurovizija. Lietuvos balsai.”, bei ,,Chorų karai”. Nuo 2012 m. choras „Virgo“, kartu su kitais Vilniaus universiteto chorais organizuoja projektą ,,Klasika visiems”, o 2015 m. kartu su tarpdisciplininio meno kūrėja Kristina Inčiūraite pristatė projektą ,,Pakeisk visas sagas”. Virgo choras pasirodo Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivalyje „Gaudeamus“.
Choro diskografijoje 6 kompaktiniai diskai, juose žymiausi religinės, klasikinės bei lietuvių kompozitorių kūrybos opusai. Paskutiniu metu išleistoje kompaktinėje plokštelėje, „Virgo“ pristato tris skirtingų autorių – B. Britteno, P. Poulenco, B. Chilcotto – kūrinius. Visiems jiems būdingas turtingas, kupinas spalvingų tembrų vargonų akompanimentas.

Choro vadovė - Rasa Gelgotienė
Chormeisteriai: Indrė Veličkaitė, Raminta Gocentienė, Rita Kraucevičiūtė 

Sekite choro naujienas: