Vilniuje vyks tarptautinis vaikų chorų festivalis „Europa Cantat Junior“

Visą savaitę Vilniuje skambės vaikų chorų balsai – liepos 16–23 d. sostinėje vyks vienas garsiausių pasaulyje vaikų chorų festivalis „Europa Cantat Junior“. Festivalyje dalyvaus 22 chorai iš Belgijos, Ispanijos, Vokietijos ir Lietuvos, repeticijas ves žymūs Europos chorinės muzikos dirigentai.

„Europa Cantat Junior“ rengiamas Europos chorų asociacijos iniciatyva kasmet vis kitame Europos mieste jau nuo 2005 m. Tai tarsi suaugusiųjų chorų festivalio „Europa Cantat“ jaunėlis brolis, skirtas ugdyti dainuojančius vaikus. Teisę surengti 2020-ųjų festivalį pelnęs Vilnius dėl prasidėjusios koronaviruso pandemijos šios progos laukė dvejus metus. Tačiau laukti buvo verta, nes „Europa Cantat Junior“ pasaulio chorinės muzikos žemėlapyje yra matomas labai ryškiai. Stipri organizatorių komanda Vilniuje jau pasiruošusi sutikti svečius, dėl to neabejoju festivalio sėkme ir tuo, kad šis renginys pritrauks tarptautinės bendruomenės dėmesį ir dar daugiau pasaulio chorinės muzikos renginių į Vilnių“, – teigė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. 


Tomo Tereko nuotr.

Liepos 16 d. 19.30 val. festivalis „Europa Cantat Junior“ prasidės įspūdingu atidarymo koncertu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Jame skambės nauja prof. Vytauto Miškinio pagal Vlado Braziūno tekstą sukurta kantata „Erdvėja baltas laikas Lietuvos“. Ją atliks V. Miškinio diriguojamas jungtinis berniukų ir jaunuolių choras, kuriame susivienys chorai „Ažuoliukas“ iš Vilniaus, „Dagilėlis“ iš Šiaulių, „Varpelis“ iš Kauno ir „Gintarėlis“ iš Klaipėdos. Solo partijas atliks lietuvių liaudies dainų atlikėja Veronika Pavilionienė ir diskantas Mantas Kietis kartu su žymiais liaudies instrumentų atlikėjais. Jiems akompanuos pianistas Rimvydas Mitkus, perkusininkai Džiugas Daugirda ir Saulius Auglys-Stanevičius, Kauno valstybinio muzikinio teatro styginių grupė ir Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos skudučių ansamblis.

Po atidarymo renginio festivalio dalyviai pradės savaitę truksiančių muzikos dirbtuvių ciklą – rengs unikalius pasirodymus, kuruojamus žymių Europos chorvedžių. Jaunučių dirbtuves ves chorvedė iš Ispanijos Elisenda Carrasco, vyresniųjų – chorinės muzikos ekspertai Christianas Fris-Ronsfeldas (Danija, Vokietija), Maudas Hamon-Loisance (Prancūzija), Basilio Astulez (Ispanija) ir Valerija Skapienė (Lietuva). 


Tomo Tereko nuotr.

Festivalio dirbtuvėse susikūrę naujieji kolektyvai savo rezultatus pristatys specialiuose koncertuose Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Liepos 19 d. 19.30 val. žiūrovų lauks E. Carrasco diriguojama išskirtinė lopšinių programa, atliekama jauniausių festivalio dalyvių. Liepos 23 d. 19.30 val. festivalį vainikuos didysis „Europa Cantat Junior“ uždarymo koncertas. Jame bus pristatytos likusių dirbtuvių metu sukurtos programos, per kurias teatras ir šokis susipins su įvairiais muzikos stiliais – nuo gamtos garsų iki didingosios popmuzikos.

Festivalyje dalyvausiantys chorai taip pat pakvies į ypatingą „Europa Cantat Junior“ koncertų ciklą „Koncertuoja chorai“. Šių koncertų metu Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje bus atliktos programos, kurias Europos vaikų chorai parengė tik chorinės muzikos gerbėjams Lietuvoje. Liepos 17 d. 19.30 val. savo programas atliks berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (Lietuva) ir Claros Schumann vaikų ir jaunimo choras (Berlynas, Vokietija). Liepos 18 d. 19.30 val. pasirodys vaikų choras „Ugnelė“ (Vilnius, Lietuva) ir Dresdeno laboratorinės mokyklos choras „Chormonie“ (Vokietija). Liepos 21 d. 19.30 val. į Šv. Kotrynos bažnyčios sceną lips choras „Kivi“ (Lietuva) ir jaunimo choras „Cantamico“ (Belgija).

Šiųmetį festivalį Vilniuje organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi ir Lietuvos chorų sąjunga.

„Europa Cantat Junior“ koncertų bilietus platina kakava.lt

Daugiau informacijos: https://europacantatjunior.org/2022/lt/ 


Choro dirbtuvių mokytojai: 
Elisenda Carrasco (Ispanija) 
Maud Hamon-Loisance (Prancūzija) 
Christian Ronsfeld (Danija/Vokietija) 
Basilio Astulez (Ispanija) 
Valerija Skapienė (Lietuva) 
Tom Johnson (Belgija) 
Martynas Vilpišauskas (Lietuva) 

Chorai: 
Jaunimo choras „Cantamico" (Belgija) 
Claros Schumann vaikų ir jaunimo choras (Vokietija) 
Dresdeno laboratorinės mokyklos choras „Chormonie“ (Vokietija) 
Vaikų choras „Rossinyols" (Ispanija) 
Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas” 
Gargždų muzikos mokyklos vaikų choras 
Jungtinis moksleivių choras iš Kupiškio 
Jungtinis jaunimo choras „Krantas“ 
Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“ 
Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunimo choras 
Klaipėdos berniukų ir jaunuolių choras „Gintarėlis“ 
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choras „Kivi“ 
Muzikos mokyklos „Ugnelė“ vaikų chorai 
Utenos meno mokyklos choras „UT RE MIO“ 
Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos vaikų choras 
Šiaulių „Juventos“ progimnazijos choras „Melodija“ 
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos choras „Viva melodica“ 
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ 
Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mergaičių choras „Gama“ 
Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorai 
Želvos gimnazijos vaikų chorasEuropa Cantat Junior 2022: Festivalio atidarymo koncertas

2022 m. liepos 16 d. 19.30 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
(Aušros Vartų g. 5, Vilnius) 
Bilietai: https://kakava.lt/renginys/vaiku-choru-festivalio-europa-cantat-junior-atidarymo-koncertas/2712/6712 Europa Cantat Junior 2022: Choir to choir

2022 m. liepos 17 d. 19.30 val.
Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia
(Vilniaus g. 30, Vilnius)
Bilietai: https://kakava.lt/renginys/vaiku-choru-festivalio-europa-cantat-junior-koncertas-azuoliukas-ir-clara-schumann/2713/6713 Europa Cantat Junior 2022: Choir to choir

2022 m. liepos 18 d. 19.30 val.
Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia
(Vilniaus g. 30, Vilnius)
Bilietai: https://kakava.lt/renginys/vaiku-choru-festivalio-europa-cantat-junior-koncertas-ugnele-ir-chormonie/2714/6714 Europa Cantat Junior 2022: Trumpųjų dirbtuvių baigiamasis pasirodymas

2022 m. liepos 19 d. 19.30 val.
Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia
(Vilniaus g. 30, Vilnius)
Bilietai: https://kakava.lt/renginys/vaiku-choru-festivalio-europa-cantat-junior-koncertas-elisendos-carrasco-dirbtuves/2715/6715 Europa Cantat Junior 2022: Choir to choir

2022 m. liepos 21 d. 19.30 val.
Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia
(Vilniaus g. 30, Vilnius)
Bilietai: https://kakava.lt/renginys/vaiku-choru-festivalio-europa-cantat-junior-koncertas-kivi-ir-cantamico/2716/6716

Europa Cantat Junior 2022: Festivalio baigiamasis koncertas

2022 m. liepos 23 d. 18. 00 val., 19.00 val.
Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia
(Vilniaus g. 30, Vilnius) 
dirigentai: Basilio Astulezo, Maud Hamon-Loisance, Christian Fris-Ronsfeld, Valerija Skapienė.