Klaipėdos miesto savivaldybės koncertinės įstaigos „Klaipėdos koncertų salė“ mišrus choras „Aukuras“,
meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas. 


Profesionalus Klaipėdos choras „Aukuras“ suburtas 1993 metais. Nuo 1996 m. jam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas.

Savo plačia ir įvairia veikla „Aukuras“ laužo stereotipus, neva choras – rimtas ir nuobodus dalykas. Teatralizuoti pasirodymai, dalyvavimas konkursuose ir festivaliuose, koncertinės kelionės po Lietuvą ir užsienį vilioja naujus žmonės įsijungti į jau daugėlį metų gyvuojantį kolektyvą. Artistiškumas, demokratiškas repertuaras jam pelno dideles publikos simpatijas.

Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, dažnai pasirodo kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, Klaipėdos varinių pučiamųjų kvintetu, pianistu Sauliumi Šiaučiuliu bei kitais kolektyvais ir solistais.

„Aukuras“ yra surengęs daugiau kaip 400 šimtus koncertų Lietuvoje ir užsienyje, įrašė dvi kompaktines plokšteles. Koncertavo Italijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje, Izraelyje, JAV, Kanadoje ir Meksikoje. „Aukuras“ reprezentavo Lietuvos chorinį meną Šiaurės – Baltijos šalių chorų festivalyje Norvegijoje (2000), atstovavo VIII Lietuvių dainų šventėje Čikagoje (JAV, 2006) ir IX Lietuvių dainų šventėje Toronte (JAV, 2010). 2012 metų vasarą Tailande, Bankoke kartu su jungtiniu choru, Siamo filharmonijos orkestru ir Siamo Sinfonietta dalyvavo pasaulinėje Somtow Sucharitkul kūrinio „Requiem for Mother of Songs“ premjeroje.

Kolektyvo repertuarą sudaro įvairių epochų ir stilių bažnytinė bei pasaulietinė muzika, džiazo kompozicijos, spiričiuelų aranžuotės. Pastarojo žanro interpretacijos bei specifinės atlikimo manieros klaipėdiečius mokė dirigentas iš JAV Ira Spaulding.

„Aukuras“ yra parengęs ir edukacinių programų: „Choras: smagiai ir spalvingai“, „Muzikos istorija su Viktoru Gerulaičiu“.

Tamprūs kūrybiniai ryšiai „Aukurą“ sieja su Jonu Tamulioniu, Nijole Sinkevičiūte, Algirdu Martinaičiu, Remigijumi Šileika bei kitais lietuvių kompozitoriais.

„Aukuras“ yra trylikos tarptautinių konkursų laureatas. 2000 m. chorui buvo įteikta Lietuvos kultūros centro „Aukso paukštė“ nominacijoje „Tarptautinio spindesio žvaigždė“. 


     Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas 


Kontaktai
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Tel. + 370 46 393965,
El. p. alfa@koncertusale.lt

Kolektyvo vadyba
Tel. + 370 46 410561, mob.+ 370 620 64151,
El. p. kristina@koncertusale.lt 

Sekite Klaipėdos miesto savivaldybės koncertinės įstaigos „Klaipėdos koncertų salė“ mišraus choro „Aukuras“ naujienas: