Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“,
meno vadovas doc. Algirdas Šumskis,
koncertmeisterė Justė Šilaitė 


Klaipėdos universiteto studentų mišrus choras įkurtas 2007 metais. Šiame chore dainuoja universiteto studentai, absolventai bei dėstytojai. Choro įkūrėjas bei meno vadovas – doc. Algirdas Šumskis.

KU Choras yra surengęs ne vieną dešimtį koncertų universiteto bendruomenei, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienyje. Paminėtini KU choro koncertai Lietuvos aukštųjų mokyklų festivaliuose Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose, Vilniuje. KU choras „Pajūrio aidos“ su atskira soline programa ne kartą koncertavo Vilniuje, Šiauliuose, Kretingoje, Gargžduose, Pagėgiuose, Pasvalyje, Nidoje ir kituose Lietuvos miestuose, KU Menų akademijos bei Klaipėdos miesto koncertų salėje, KU auloje, Klaipėdos paveikslų galerijoje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje ir kt. 2015 m. ir 2017 m. – dalyvavivo Šiaurės Lietuvos chorų festivalyje Pasvalyje. Choras dalyvauja visuose Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėse (2010 m., 2012 m., 2016 m., 2017 m.), kurios rengiamos Klaipėdoje. KU choras „Pajūrio aidos“ 2009 m., 2011 m. ir 2014 m. parengė Lietuvos Dainų švenčių repertuarus ir garbingai atstovavo Klaipėdos universitetą dainų šventėse Vilniuje, o taip pat dalyvavo 2011 m. ir 2014 m. metais Tarptautiniame Pabaltijo šalių dainų šventėje „Gaudeamus“ Vilniuje ir Daugpilyje (Latvija). 2012 m. choras su soline programa surengė koncertus Granadoje (Ispanijoje), bei su Granados styginiu orkestru, solistais atliko Antonio Vivaldi „Gloria“. 2017 m. KU choras „Pajūrio aidos“ dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse ir pelnė Pirmojo laipsnio diplomą.

KU choras turi gražių kūrybinių planų – koncertuoti įvairiuose chorų festivaliuose, dalyvauti chorų konkursuose, kituose renginiuose bei projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

Choras stengiasi dalyvauti įvairiuose projektuose. Kaip pavyzdį galima būtų paminėti projektus Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Tai koncertai, skirti Mažosios Lietuvos žymaus veikėjo, dainų švenčių organizatoriaus ir dirigento Antano Vaičiūno atminimui („Naktigonių“ ciklo programoje) ar Maironio 150-mečiui „Pas Maironį Pasandravyje“ kartu su aktoriumi ir režisieriumi Sigučiu Jačėnu. Įsimintini koncertai Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčioje Onkologinio centro statybos akcijoje “Vilties bėgimas”. Čia KU choras pirmasis išbandė naujosios koplyčios akustiką, tai buvo iš vis pirmasis koncertas dar pastoliuose esančioje koplyčioje. Prasmingi KU mišraus choro „Pajūrio aidos“ renginiai – soliniai koncertai Pranciškonų Klaipėdos Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos bažnyčioje, labdaros koncertų ciklo „CARPIE DIEM“ bei koncertai Gargždų ir Klaipėdos globos namuose. Jau tradiciniai tapo KU choro iniciatyva rengiami universiteto bendruomenei koncertai „Studentai – studentams“, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kartu su KU dainų ir šokių ansambliu „Vytinė“, Klaipėdos universiteto „Auloje“ ar reikšmingi koncertai miesto bendruomenei „Šv. Kalėdų belaukiant!“ Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčioje ar Naujametiniai koncertai su žymiais estrados dainininkais – Deiviu, Renata Norvile ir Vaida Genyte.

KU choro repertuarą sudaro įvairūs, skirtingų epochų bei stilistinių mokyklų, žymių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. Choras dainuoja viską – nuo liaudies dainos iki klasikos, nuo tradicinių žanrų iki šiuolaikinių bei džiazo kompozicijų.

Aktyvi KU choro veikla garsina Klaipėdos universiteto vardą, sudaro sąlygas universitetinių studijų įvairovei, praturtina universiteto tradicijas, akademiniam jaunimui teikia galimybę susipažinti su giliomis Lietuvos chorinės kultūros tradicijomis, ugdyti chorinio dainavimo įgūdžius ir giliau pažinti chorinę muziką.

        

                     Meno vadovas doc. Algirdas Šumskis                Koncertmeisterė Justė Šilaitė  


Kontaktai: 
Choro vadovas doc. Algirdas Šumskis 
Tel. +370 612 69021,
El.p. aukurasorg@gmail.com 

Choro el.p. pajurioaidos@gmail.com

Sekite Klaipėdos universiteto mišraus choro „Pajūrio aidos“ naujienas: