XXIII Tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas
2024 m. gegužės 16-19 dienomis Klaipėdoje

Nuo 1976 m. kas du metus vykstantis ir jau trijų dešimtmečių patirtį turintis Tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, gerai žinomas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Šis konkursas – išskirtinis tokio rango tarptautinis chorų konkursas Lietuvoje, garsėjantis, kaip solidus konkursas, į kurį atrenkami aukšto profesionalaus ir meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai. Šio konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs ne tik Lietuvos, bet ir Europos chorvedžiai. Šis konkursas siekia tapti ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos bei Pabaltijo šalių prestižiniu konkursu.

Stasio Šimkaus chorų konkursas – ne tik tarptautinio lygmens chorų kūrybinės varžytuvės. Jo dienomis Klaipėdos miesto ir viso Vakarų regiono koncertų salėse, bažnyčiose rengiami chorų konkurso dalyvių koncertai, susitikimai, pristatomos geriausių Klaipėdos miesto chorinių kolektyvų reprezentacinės programos, dirigentų Apskritojo stalo diskusijos, kiti renginiai. Visą tai ne tik plačiai garsina Klaipėdos miestą, bet ir suteikia uostamiesčio visuomenei unikalią galimybę sistematiniai ir betarpiškai pažinti Europos chorinės kultūros dabartį bei tendencijas, Lietuvos chorams pasinaudoti naujų kūrybinių ryšių galimybėmis.

Konkursą jau daugelį metų organizuoja ir rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“.

Apie 2024 m. vyksiančio konkurso informaciją galima rasti konkurso internetinėje svetainėje www.aukuras.org/simkus informacija teikiama telefonu 8 612 69021. Paraiškos pateikiamos iki 2024 m. sausio 15 d.

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ Tarybos pirmininkas doc. Algirdas Šumskis